Plastuksed

Plastuksed on tänapäevane alternatiiv metall- ja puitkonstruktsioonidele. Esialgu paigaldati neid ainult rõdudele ja lodžadele. Täna kasutatakse selliseid ukselehti välis- ja siseuste süsteemidena, mis sobivad erinevat tüüpi, nii elamu- kui tootmisruumidele.

Plastukse materjaliks on PVC (polüvinüülkloriid). Tootmisprotsessi käigus segatakse see stabilisaatoritega, mis muudavad toote tugevamaks ning suurendavad selle vastupidavust niiskusele ja kõrgele temperatuurile. Sageli armeeritakse plastist konstruktsioonid metallprofiiliga, mille tõttu nimetatakse neid metallplastiks.

Plastuksi hinnatakse nende järgmiste eeliste pärast:

  1. Esinduslik välimus. Tooted näevad välja stiilsed ja korrektsed, pakkudes laias valikus viimistlust, näiteks lamineerimist, dekoratiivseid katteid, liivapritsimustrit jne.
  2. Vastupidavus. Toodete kasutusiga on kuni 25 aastat.
  3. Kulumiskindlus. Uksekonstruktsioonid taluvad mehaanilisi koormusi, säilitavad ultraviolettkiirte mõjul oma värvi ega deformeeru temperatuurimuutuste ja kõrge õhuniiskuse toimel. Tänu plastuste niiskuskindlusele paigaldatakse neid sageli vannitubadele, ujulatesse ja saunadesse.
  4. Sile pind praktiliselt ei ima mustust ja ebameeldivaid lõhnu ning on standardsete pesuvahenditega kergesti puhastatavad.
  5. Kõrge soojus- ja heliisolatsiooni tase. Tänu kambritele ja tihenditele kaitsevad plastist ukselehed ruumi üsna tõhusalt soojakadude eest ja summutavad tänavamüra.
  6. Tugevus. PVC-st uksi on sama raske avada kui metall- ja puituksi.
  7. Konstruktsioonide mitmekesisus. Plastist valmistatakse nii tiib- kui lükanduksi, nii täis- kui klaasitud uksi (teisel juhul on ukselehe ülemine pool klaasiga, alumine aga täielikult plastist).
plast-derev

Mõnede arvates ei ole plastuksed keskkonnasõbralikud ja eraldavad kuumenemisel mürgiseid aure. Tegelikult ei mõjuta otsene päikesevalgus nagu ka lühiajaline temperatuuritõus  PVC-d kuidagi.

Saada päring