Klaasidevaheliste tihendite valik ja paigaldus

Rõdule või terrassile raamita klaaside paigaldamisel on võimatu saavutada kõrvuti asetsevate klaaside vahel tihedat ühendumist - jääb pilu, mille kaudu lumi, vihmapiisad ja tolm rõdule pääsevad. Klaasidevahelised tihendid aitavad muuta tiibade ühendumise hermeetiliseks. Nende kasutamine on lükand- või liugtüüpi panoraamklaaside puhul kohustuslik. Olenevalt klaasi paksusest, panoraamklaaside kasutusea ja esteetika nõudmistest kasutab UniPro erisuguseid tihendeid.

Klaasidevaheliste tihendite liigid ja paigaldusviisid

Raamita klaaside ühenduskohtade hermetiseerimiseks paigaldab UniPro kas silikoonist või plastist (polüvinüülkloriid või PVC) tihendid:

  • silikoontihend on paindlik ja elastne, sellega on raamita poolläbipaistva konstruktsiooni elemente mõnevõrra lihtsam avada ja sulgeda, selle kasutusiga ulatub 5 aastani;
  • klaasidevaheline plasttihend on jäigem ja vastupidavam, kestab kuni 7 aastat.
1 (1)

Klaaside kokkupanemisel kasutavad UniPro spetsialistid peamiselt läbipaistvaid hermeetikuid. Nii jäävad klaaside vahelised ühenduskohad vähem märgatavaks ja klaaside valguse läbilaskvus maksimaalseks.

Nõuetekohaselt ja korralikult paigaldatud klaasidevaheline tihend aitab parandada konstruktsiooni hermeetilisust, lahtiste rõduuste puhul vabaneda tuuletõmbusest, kaitseb rõdu või terrassi sademete ja tolmu eest, suurendab veidi ka heliisolatsiooni.

Olenevalt panoraamklaaside avamisviisist paigaldame kahepoolsed F- või H-tüüpi tihendid. Mõlemad variandid on head, sest katavad varuga klaasidevahelise pilu. Kui klaasid on täielikult suletud, jääb klaaside vahele omamoodi õhukamber, mis on täiendav pluss müra, tuule ja sademete eest kaitsmisel. Just kahepoolne tihend tagab klaasidevahelise pilu maksimaalse hermeetilisuse.

Tihenduselemendid kuluvad aeglaselt. Aga kui saavad kahjustusi, on UniPro spetsialistid valmis klaasidevahelised tihendid uute vastu välja vahetama ja panoraamklaaside funktsionaalsuse täielikult taastama.

Saada päring